Ігри з дитиною: Корисні комп'ютерні ігри для дітей

25.09.16 - 19:09

Сучасний світ немислимий без застосування "розумної" техніки. Чи варто дивуватися, що під час загальної комп'ютеризації гаджети освоюються підростаючим поколінням буквально "з пелюшок", а першокласники володіють комп'ютерною клавіатурою не гірше за вчителя. Наші діти розвиваються за допомогою сучасних комп'ютерних програм, вчать цифри, літери та іноземні мови, дивляться мультфільми на відеохостингах і спілкуються по відеозв'язку. Але з моменту активного розвитку високотехнологічного ринку не вщухають суперечки про те, наскільки все-таки велика шкода комп'ютерів для дитячого організму, і чи є взагалі ця сама шкода.

Згідно з останніми дослідженнями психологів, доведено, що підібрані за віком і рівнем розвитку дитини ігри і програми справляють на дитячий організм суто позитивний вплив. Важливо лише контролювати обсяги часу, який дитина проводить за екраном комп'ютера і контент, яким він користується. Варто додати, що сучасні діти починають опановувати електронні мобільні пристрої дуже рано - екран планшета дозволяє розвивати пальчики навіть однорічним дітям. А можливість інтерактивної взаємодії з героями ігор сприяє соціалізації дитини, навчає його навичкам комунікації з навколишнім світом.

Які ж ігри варто пропонувати дитині?

Розвиваючі ігри - перші в житті освоює комп'ютер малюка. Це можуть бути:

Програми, що дозволяють довільно малювати на екрані картинки, вибираючи колірну гамму і інструменти для впливу (кисті, олівцеві лінії тощо). Такі "малювалки" найчастіше орієнтовані на малюків у віці трьох-чотирьох років і містять усі доступні для таких крихіток можливості образотворчого мистецтва.

Розмальовки призначені для дітей молодшого віку. Навіть двох-трирічні діти з цікавістю міняють колірну палітру і розфарбовують улюблених героїв методом заливки кольором контурів зображення. Особливо зручні вони для планшетних комп'ютерів, де розфарбовувати картинку можна за допомогою дотиків пальчиків - малюкам подібні навички даються простіше, ніж володіння маніпулятором.

Ще одне улюблене дитяче розвага - пазли. Різні рівні складності, можливість вибору будь-якої доступної тематики, різноманітність сюжетів - все це робить пазли цікавим заняттям не тільки для дітей, але і для їх батьків. Самі головоломки такого типу тренують логічне мислення і дрібну моторику, сприяють розвитку уваги - важливі якості, які дитині може дати проста на перший погляд забава.

Ігри на швидкість, тренують швидкість реакції - досить динамічний розвага, яка дуже подобається дітям будь-якого віку. Встигнути зловити на екрані швидко мелькають картинки - веселощі, яке радує як малюків, що спостерігають за спробами дорослих зловити вислизаючий об'єкт, так і дітлахів постарше, готових спробувати себе у самостійній грі.

Логічні ігри, орієнтовані на розвиток мислення, дуже корисні в процесі підготовки до школи. Різноманіття варіантів таких ігор дозволяє рекомендувати їх як для дітей молодшого віку, так і для підростаючих дошкільнят.

акции и скидки в супермаркетах николаева

Подпишитесь на рассылку.