Лічильники в будинку. Бути чи не бути

19.08.19 - 14:08

undefined

В сучасних умовах встановлення лічильника води - один з необхідних заходів використання житлово-комунальних послуг. Водопостачання житла, комунальних та приватних організацій в однаковій мірі потребує обрахунку.

Чому це так важливо? Відповідь проста: нераціональне використання ресурсів та послуг веде до значних фінансових витрат, яким можна було б запобігти. У випадку приватних фірм втрачається вагома частка прибутку, а для державних підприємств - результат відображається на гаманці споживачів.

Чи є необхідність встановлювати лічильники на воду в квартирі?

При відсутності обрахування об'ємів води надавач послуг водопостачання визначає нормативи, які значно перевищують реальний об'єм використаного ресурсу. Саме за цими нормативами нараховується розмір оплати споживачем наданих послуг.

Таким чином, організація не втрачає фінанси і має стабільний прибуток. А що ж має робити споживач, особливо коли він не має житлових субсидій? Наявність якісного лічильника в такому випадку запобігає зайвим витратам.

Які ж переваги отримує користувач, встановлюючи лічильник на воду?

  • Оплата лише використаного об'єму води, який значно менший за передбачений нормативами;
  • Перебуваючи не вдома (у тривалих відпустках чи відрядженнях), мешканець не користується послугами водопостачання, тож за цей період не витрачаються зайві кошти;
  • Оплата не залежить від кількості мешканців;
  • Користувач не оплачує ліквідацію несправностей в мережі, що виникли без його вини чи недбалості;
  • Обрахувати витрати за поточний період можна самостійно, що виключає помилку в нарахуваннях та переплати.

Встановлення лічильників

Вибір сертифікованої компанії, що займається встановленням та обслуговуванням лічильників, має бути відповідальним. Весь процес роботи має бути контрольованим. На будь-якому етапі клієнт повинен мати можливість спостерігати за роботою компанії та бути впевненим у якості надання послуг.

Крім того, важливо пам'ятати про попередню оцінку системи водопостачання в помешканні. Якщо сантехніка має несправності (протікає кран, несправна система змиву в унітазі) або будь-яка ланка трубопроводу потребує заміни з приводу пошкоджень та зношеності, клієнт має бути готовим до значних фінансових витрат. Усунення недоліків обов'язково повинно бути проведене до монтажу водообчислювальної техніки - це в подальшому зменшить розмір витрачених коштів та збереже спокій власника.

Усі роботи в системі водопостачання обов'язково мають бути узгоджені з надавачем житлово-комунальних послуг. Про це важливо пам'ятати, оскільки у випадку непередбачуваної несправності лічильника або його невідповідності вимогам експлуатації підприємство може відмовитись від нарахування оплати за його показниками.

Заходи щодо подальшої експлуатації

Водообчислювальне обладнання є ефективним способом заощадження фінансів. Однак не слід при цьому нехтувати необхідністю його регулярної перевірки та усунення недоліків у роботі. Іноді цей процес може потребувати часу.

У випадку протікання, появи вапнякових відкладень та іржі лічильник має бути перевірений та відремонтований, оскільки ці фактори значно впливають на його показники.

Для будь-якої квартири лічильник є чудовим способом економити гроші, оскільки власник не залежить від нав'язаних нормативів та має можливість контролювати свої витрати.

Подпишитесь на рассылку.