Як не наробити помилок, якщо вас звинувачують у порушенні митних правил

13.06.19 - 14:06

Якщо підприємство України здійснює експорт чи імпорт товарів, обов’язковим є митний контроль за переміщенням вантажу через кордон в обидва боки. Недотримання правил, встановлених Митним кодексом України, іншими актами чинного законодавства тягне за собою притягнення до відповідальності. Вона може бути адміністративною або кримінальною.

Зокрема, главою 68 Митного кодексу України окреслено перелік правопорушень, які стосуються митних процедур. Основними санкціями є штраф та конфіскація товару.

Слід зазначити, що розмір адміністративних штрафів досить суттєвий. Далеко не кожний працівник компанії має змогу внести необхідний платіж. Відтак, на перший план виходить кваліфікована правова допомога від юристів з митних питань. Дивимося, у чому вона може полягати.

Ключові моменти роботи професіонала

Притягненню до адміністративної відповідальності передує оформлення протоколу про порушення митних правил. Саме в ньому фіксується наявність неправомірних дій. Особа, щодо якої складається документ, має право надати власні пояснення. У свою чергу юрист допоможе скласти їх текст.

Окрім того, в пригоді можуть стати додаткові письмові докази. Фахівець допоможе їх зібрати та подати до митниці чи суду.

Відстоювання інтересів клієнта у судових установах

На підставі протоколу про порушення митних правил приймається постанова щодо накладення адміністративного стягнення. В залежності від змісту правопорушення (статті Митного кодексу України), видавати постанову уповноважені або посадові особи митниці або суд. Тому і тактика захисту, в кожному з випадків, має не тільки спільні риси, але й свої відмінності.

Готуючись до розгляду справи, юрист обов’язково вивчає судову практику. За результатами цього заходу можуть з’явитись додаткові аргументи.

Як до суду так і до митного органу юрист надає письмові докази, заперечення, клопотання тощо.

Як свідчить практика, суди звертають увагу на такі обставини:

 1. Недоведеність факту самого проступку.
   
 2. Наявність суттєвих недоліків у матеріалах, якими зафіксовано вчинення правопорушення.
   
 3. Зловживання з боку посадових осіб митниці.
   
 4. Сплив строків для застосування відповідальності.
   

Якщо штраф застосовано митним органом, постанову може бути оскаржено шляхом пред’явлення адміністративного позову до місцевого загального суду. Юрист складе обґрунтований текст позовної заяви з усіма доводами на захист інтересів клієнта.

Якщо ж рішення про притягнення до відповідальності приймає суд – скасування можливе в апеляційній інстанції.

Перед тим як розпочати роботу добросовісний фахівець обов’язково повідомить клієнта про найбільш вірогідний кінцевий результат. У такий спосіб першопочатково забезпечується прозорість надання юридичних послуг.

Подпишитесь на рассылку.